Cal-Chip Electronics, Inc. CHV1206N250390JCT
Part No.:
CHV1206N250390JCT
Datasheet:
AnpuCHV1206N250390JCT.pdf
Description:
HVCAP1206 COG 33PF 5% 250V
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CHV1206N250390JCT on Anpu?
3. Are the CHV1206N250390JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHV1206N250390JCT?
Image CHV1206N250390JCT
Part Number CHV1206N250390JCT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series CHV
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features General Purpose
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)