Cal-Chip Electronics, Inc. CHV1206N250822JCT
Part No.:
CHV1206N250822JCT
Datasheet:
AnpuCHV1206N250822JCT.pdf
Description:
HVCAP1206 COG 8200PF 5% 250V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CHV1206N250822JCT on Anpu?
3. Are the CHV1206N250822JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHV1206N250822JCT?
Image CHV1206N250822JCT
Part Number CHV1206N250822JCT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series CHV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)