Cal-Chip Electronics, Inc. CHV1206N500182KXT
Part No.:
CHV1206N500182KXT
Datasheet:
AnpuCHV1206N500182KXT.pdf
Description:
HVCAP1206 X7R 1800PF 10% 500V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CHV1206N500182KXT on Anpu?
3. Are the CHV1206N500182KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHV1206N500182KXT?
Image CHV1206N500182KXT
Part Number CHV1206N500182KXT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series CHV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)