Cal-Chip Electronics, Inc. GMC02X5R272K25NT
Part No.:
GMC02X5R272K25NT
Datasheet:
AnpuGMC02X5R272K25NT.pdf
Description:
CAP0201 X5R 2700PF 10% 25V
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC02X5R272K25NT on Anpu?
3. Are the GMC02X5R272K25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC02X5R272K25NT?
Image GMC02X5R272K25NT
Part Number GMC02X5R272K25NT
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)