Cal-Chip Electronics, Inc. GMC04CG3R9C25NT
Part No.:
GMC04CG3R9C25NT
Datasheet:
AnpuGMC04CG3R9C25NT.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC04CG3R9C25NT on Anpu?
3. Are the GMC04CG3R9C25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC04CG3R9C25NT?
Image GMC04CG3R9C25NT
Part Number GMC04CG3R9C25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3.9 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)