Cal-Chip Electronics, Inc. GMC04CG9R1C100NT
Part No.:
GMC04CG9R1C100NT
Datasheet:
AnpuGMC04CG9R1C100NT.pdf
Description:
CAP0402 COG 9.1PF .25PF 100V
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC04CG9R1C100NT on Anpu?
3. Are the GMC04CG9R1C100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC04CG9R1C100NT?
Image GMC04CG9R1C100NT
Part Number GMC04CG9R1C100NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 9.1 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)