Cal-Chip Electronics, Inc. GMC04X5R154K25NT
Part No.:
GMC04X5R154K25NT
Datasheet:
AnpuGMC04X5R154K25NT.pdf
Description:
CAP0402 X5R .15UF 10% 25V
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC04X5R154K25NT on Anpu?
3. Are the GMC04X5R154K25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC04X5R154K25NT?
Image GMC04X5R154K25NT GMC04X5R154K25NT
Part Number GMC04X5R154K25NT GMC04X5R154K25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.15 µF 0.15 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 25V 25V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Package / Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) 0.024" (0.60mm)