Cal-Chip Electronics, Inc. GMC04X7R182K100NT
Part No.:
GMC04X7R182K100NT
Datasheet:
AnpuGMC04X7R182K100NT.pdf
Description:
CAP0402 X7R 1800PF 10% 100V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Lead Style:
1. How to order GMC04X7R182K100NT on Anpu?
3. Are the GMC04X7R182K100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC04X7R182K100NT?
Image GMC04X7R182K100NT
Part Number GMC04X7R182K100NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)