Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10CG152J200NT
Part No.:
GMC10CG152J200NT
Datasheet:
AnpuGMC10CG152J200NT.pdf
Description:
CAP0603 COG 1500PF 5% 200V
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10CG152J200NT on Anpu?
3. Are the GMC10CG152J200NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10CG152J200NT?
Image GMC10CG152J200NT
Part Number GMC10CG152J200NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)