Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10CG180F25NT
Part No.:
GMC10CG180F25NT
Datasheet:
AnpuGMC10CG180F25NT.pdf
Description:
CAP0603 COG 18PF 1% 25V
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10CG180F25NT on Anpu?
3. Are the GMC10CG180F25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10CG180F25NT?
Image GMC10CG180F25NT GMC10CG180F25NT
Part Number GMC10CG180F25NT GMC10CG180F25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 18 pF 18 pF
Tolerance ±1% ±1%
Voltage - Rated 25V 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)