Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X5R152M100NT
Part No.:
GMC10X5R152M100NT
Datasheet:
AnpuGMC10X5R152M100NT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V X5R 0603
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10X5R152M100NT on Anpu?
3. Are the GMC10X5R152M100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X5R152M100NT?
Image GMC10X5R152M100NT
Part Number GMC10X5R152M100NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)