Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X7R102J25NT
Part No.:
GMC10X7R102J25NT
Datasheet:
AnpuGMC10X7R102J25NT.pdf
Description:
CAP0603 X7R 1000PF 5% 25V
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10X7R102J25NT on Anpu?
3. Are the GMC10X7R102J25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X7R102J25NT?
Image GMC10X7R102J25NT
Part Number GMC10X7R102J25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)