Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X7R331K25NT
Part No.:
GMC10X7R331K25NT
Datasheet:
AnpuGMC10X7R331K25NT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 25V X7R 0603
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10X7R331K25NT on Anpu?
3. Are the GMC10X7R331K25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X7R331K25NT?
Image GMC10X7R331K25NT
Part Number GMC10X7R331K25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)