Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X7R392J50NT
Part No.:
GMC10X7R392J50NT
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGMC10X7R392J50NT.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
GMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10X7R392J50NT on Anpu?
3. Are the GMC10X7R392J50NT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X7R392J50NT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GMC10X7R392J50NT GMC10X7R392J50NT
Part Number GMC10X7R392J50NT GMC10X7R392J50NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 3900 pF 3900 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) 0.039" (1.00mm)