Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21CG103F25NT
Part No.:
GMC21CG103F25NT
Datasheet:
AnpuGMC21CG103F25NT.pdf
Description:
CAP0805 COG .01UF 1% 25V
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21CG103F25NT on Anpu?
3. Are the GMC21CG103F25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21CG103F25NT?
Image GMC21CG103F25NT
Part Number GMC21CG103F25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)