Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21CG150F50NT
Part No.:
GMC21CG150F50NT
Datasheet:
AnpuGMC21CG150F50NT.pdf
Description:
CAP0805 COG 15PF 1% 50V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21CG150F50NT on Anpu?
3. Are the GMC21CG150F50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21CG150F50NT?
Image GMC21CG150F50NT GMC21CG150F50NT
Part Number GMC21CG150F50NT GMC21CG150F50NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 15 pF 15 pF
Tolerance ±1% ±1%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) 0.037" (0.95mm)