Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21CG201J50NT
Part No.:
GMC21CG201J50NT
Datasheet:
AnpuGMC21CG201J50NT.pdf
Description:
CAP0805 COG 200PF 5% 50V
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21CG201J50NT on Anpu?
3. Are the GMC21CG201J50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21CG201J50NT?
Image GMC21CG201J50NT
Part Number GMC21CG201J50NT
Product Status Active
Capacitance 200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)