Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21X7R122J100NT
Part No.:
GMC21X7R122J100NT
Datasheet:
AnpuGMC21X7R122J100NT.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V X7R 0805
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21X7R122J100NT on Anpu?
3. Are the GMC21X7R122J100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21X7R122J100NT?
Image GMC21X7R122J100NT
Part Number GMC21X7R122J100NT
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)