Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21X7R332K16NT
Part No.:
GMC21X7R332K16NT
Datasheet:
AnpuGMC21X7R332K16NT.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21X7R332K16NT on Anpu?
3. Are the GMC21X7R332K16NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21X7R332K16NT?
Image GMC21X7R332K16NT
Part Number GMC21X7R332K16NT
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)