Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21X7R473M100NT
Part No.:
GMC21X7R473M100NT
Datasheet:
AnpuGMC21X7R473M100NT.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21X7R473M100NT on Anpu?
3. Are the GMC21X7R473M100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21X7R473M100NT?
Image GMC21X7R473M100NT
Part Number GMC21X7R473M100NT
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)