Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21X7R681J200NT
Part No.:
GMC21X7R681J200NT
Datasheet:
AnpuGMC21X7R681J200NT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 200V X7R 0805
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21X7R681J200NT on Anpu?
3. Are the GMC21X7R681J200NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21X7R681J200NT?
Image GMC21X7R681J200NT
Part Number GMC21X7R681J200NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)