Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG103G25NT
Part No.:
GMC31CG103G25NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG103G25NT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1206
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG103G25NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG103G25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG103G25NT?
Image GMC31CG103G25NT
Part Number GMC31CG103G25NT
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)