Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG104F25NT
Part No.:
GMC31CG104F25NT
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGMC31CG104F25NT.pdf
Description:
CAP1206 COG .1UF 1% 25V
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
GMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
General Purpose
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG104F25NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG104F25NT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG104F25NT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GMC31CG104F25NT
Part Number GMC31CG104F25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features General Purpose
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)