Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG104F50NT
Part No.:
GMC31CG104F50NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG104F50NT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG104F50NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG104F50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG104F50NT?
Image GMC31CG104F50NT
Part Number GMC31CG104F50NT
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)