Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG104J100NT
Part No.:
GMC31CG104J100NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG104J100NT.pdf
Description:
CAP1206 COG .1UF 5% 100V
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG104J100NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG104J100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG104J100NT?
Image GMC31CG104J100NT
Part Number GMC31CG104J100NT
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)