Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG104J25NT
Part No.:
GMC31CG104J25NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG104J25NT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG104J25NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG104J25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG104J25NT?
Image GMC31CG104J25NT
Part Number GMC31CG104J25NT
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)