Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG182J100NT
Part No.:
GMC31CG182J100NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG182J100NT.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG182J100NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG182J100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG182J100NT?
Image GMC31CG182J100NT
Part Number GMC31CG182J100NT
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)