Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG332G50NT
Part No.:
GMC31CG332G50NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG332G50NT.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG332G50NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG332G50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG332G50NT?
Image GMC31CG332G50NT
Part Number GMC31CG332G50NT
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)