Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG820F200NT
Part No.:
GMC31CG820F200NT
Datasheet:
AnpuGMC31CG820F200NT.pdf
Description:
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 1206
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31CG820F200NT on Anpu?
3. Are the GMC31CG820F200NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31CG820F200NT?
Image GMC31CG820F200NT
Part Number GMC31CG820F200NT
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)