Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31X5R227M6R3NT
Part No.:
GMC31X5R227M6R3NT
Datasheet:
AnpuGMC31X5R227M6R3NT.pdf
Description:
CAP CER 220UF 6.3V X5R 1206
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31X5R227M6R3NT on Anpu?
3. Are the GMC31X5R227M6R3NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31X5R227M6R3NT?
Image GMC31X5R227M6R3NT
Part Number GMC31X5R227M6R3NT
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)