Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31X5R476K10NT
Part No.:
GMC31X5R476K10NT
Datasheet:
AnpuGMC31X5R476K10NT.pdf
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1206
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31X5R476K10NT on Anpu?
3. Are the GMC31X5R476K10NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31X5R476K10NT?
Image GMC31X5R476K10NT
Part Number GMC31X5R476K10NT
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)