Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31X5R685K16NT
Part No.:
GMC31X5R685K16NT
Datasheet:
AnpuGMC31X5R685K16NT.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X5R 1206
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31X5R685K16NT on Anpu?
3. Are the GMC31X5R685K16NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31X5R685K16NT?
Image GMC31X5R685K16NT
Part Number GMC31X5R685K16NT
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)