Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31X7R183K50NT
Part No.:
GMC31X7R183K50NT
Datasheet:
AnpuGMC31X7R183K50NT.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31X7R183K50NT on Anpu?
3. Are the GMC31X7R183K50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31X7R183K50NT?
Image GMC31X7R183K50NT
Part Number GMC31X7R183K50NT
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)