Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31X7R225K100NT
Part No.:
GMC31X7R225K100NT
Datasheet:
AnpuGMC31X7R225K100NT.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31X7R225K100NT on Anpu?
3. Are the GMC31X7R225K100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31X7R225K100NT?
Image GMC31X7R225K100NT
Part Number GMC31X7R225K100NT
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)