Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31X7R335M16NT
Part No.:
GMC31X7R335M16NT
Datasheet:
AnpuGMC31X7R335M16NT.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 16V X7R 1206
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC31X7R335M16NT on Anpu?
3. Are the GMC31X7R335M16NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC31X7R335M16NT?
Image GMC31X7R335M16NT
Part Number GMC31X7R335M16NT
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)