Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32CG222J50NT
Part No.:
GMC32CG222J50NT
Datasheet:
AnpuGMC32CG222J50NT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1210
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32CG222J50NT on Anpu?
3. Are the GMC32CG222J50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32CG222J50NT?
Image GMC32CG222J50NT
Part Number GMC32CG222J50NT
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)