Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32CG472J100NT
Part No.:
GMC32CG472J100NT
Datasheet:
AnpuGMC32CG472J100NT.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1210
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32CG472J100NT on Anpu?
3. Are the GMC32CG472J100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32CG472J100NT?
Image GMC32CG472J100NT
Part Number GMC32CG472J100NT
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)