Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32CG473J50NT
Part No.:
GMC32CG473J50NT
Datasheet:
AnpuGMC32CG473J50NT.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32CG473J50NT on Anpu?
3. Are the GMC32CG473J50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32CG473J50NT?
Image GMC32CG473J50NT
Part Number GMC32CG473J50NT
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)