Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R106K63NT
Part No.:
GMC32X5R106K63NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R106K63NT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 63V X5R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
63V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R106K63NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R106K63NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R106K63NT?
Image GMC32X5R106K63NT
Part Number GMC32X5R106K63NT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 63V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)