Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R106M35NT
Part No.:
GMC32X5R106M35NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R106M35NT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R106M35NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R106M35NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R106M35NT?
Image GMC32X5R106M35NT
Part Number GMC32X5R106M35NT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)