Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R226K10NT
Part No.:
GMC32X5R226K10NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R226K10NT.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R226K10NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R226K10NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R226K10NT?
Image GMC32X5R226K10NT
Part Number GMC32X5R226K10NT
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)