Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R226K25NT
Part No.:
GMC32X5R226K25NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R226K25NT.pdf
Description:
CAP CER 22UF 25V X5R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R226K25NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R226K25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R226K25NT?
Image GMC32X5R226K25NT GMC32X5R226K25NT
Part Number GMC32X5R226K25NT GMC32X5R226K25NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 25V 25V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) 0.110" (2.80mm)