Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R335K16NT
Part No.:
GMC32X5R335K16NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R335K16NT.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 16V X5R 1210
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R335K16NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R335K16NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R335K16NT?
Image GMC32X5R335K16NT
Part Number GMC32X5R335K16NT
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)