Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R475K100NT
Part No.:
GMC32X5R475K100NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R475K100NT.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X5R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R475K100NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R475K100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R475K100NT?
Image GMC32X5R475K100NT
Part Number GMC32X5R475K100NT
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)