Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X5R476M25NT
Part No.:
GMC32X5R476M25NT
Datasheet:
AnpuGMC32X5R476M25NT.pdf
Description:
CAP CER 47UF 25V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X5R476M25NT on Anpu?
3. Are the GMC32X5R476M25NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X5R476M25NT?
Image GMC32X5R476M25NT
Part Number GMC32X5R476M25NT
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)