Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R106K100NT
Part No.:
GMC32X7R106K100NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R106K100NT.pdf
Description:
CAP1210 X7R 10UF 10% 100V
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R106K100NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R106K100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R106K100NT?
Image GMC32X7R106K100NT
Part Number GMC32X7R106K100NT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.114" (2.90mm)