Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R106M50NT
Part No.:
GMC32X7R106M50NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R106M50NT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R106M50NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R106M50NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R106M50NT?
Image GMC32X7R106M50NT
Part Number GMC32X7R106M50NT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)