Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R225M100NT
Part No.:
GMC32X7R225M100NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R225M100NT.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R225M100NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R225M100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R225M100NT?
Image GMC32X7R225M100NT
Part Number GMC32X7R225M100NT
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)