Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R226K16NT
Part No.:
GMC32X7R226K16NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R226K16NT.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R226K16NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R226K16NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R226K16NT?
Image GMC32X7R226K16NT
Part Number GMC32X7R226K16NT
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)