Cal-Chip Electronics, Inc. GMC32X7R226M10NT
Part No.:
GMC32X7R226M10NT
Datasheet:
AnpuGMC32X7R226M10NT.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC32X7R226M10NT on Anpu?
3. Are the GMC32X7R226M10NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC32X7R226M10NT?
Image GMC32X7R226M10NT
Part Number GMC32X7R226M10NT
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)